Oficiální zastoupení botiss biomaterials pro ČR

Jason membrána

PŘÍRODNÍ MEMBRÁNA Z PERIKARDIA PRO GBR/GTR

Jason® membrána je nativní kolagenová membrána získaná z porcinního perikardu, vyvinutá pro regeneraci zubních tkání. Je velmi tenká a poskytuje přirozeně dlouhou bariérovou funkci na základě specifického složení a struktury perikardiálních kolagenových vláken. Vzhledem k zachování přírodních biomechanických vlastností perikardu, vykazuje Jason ® membrána skvělé vlastnosti při manipulaci, jako je například extrémní odolnost proti roztržení, pružnost, přilnavost a přizpůsobivost povrchu.

JASON ® MEMBRÁNA JE VELMI TENKÁ KOLAGENOVÁ MEMBRÁNA, KTERÁ NABÍZÍ DLOUHOU PŘÍRODNÍ BARIÉROVOU OCHRANU A MÁ SKVĚLÉ MANIPULAČNÍ SCHOPNOSTI

Díky jedinečnému procesu výroby jsou vynikající vlastnosti nativního perikardu zachovány během rozsáhlého procesu čištění, který se používá při výrobě membrány Jason® . Proto Jason®  membrána vykazuje přirozenou vícevrstvou kolagenovou strukturu podobnou struktuře pláství se zvýšeným obsahem kolagenu typu III, což vede k extrémní odolnosti proti roztržení a pomalé kontrolované resorbci membrány Jason ® . Tím je zajištěna přirozená dlouhá bariérová ochranná funkce, díky čemuž je membrána Jason® naší doporučenou volbou zejména pro velké augmentační procedury.

INDIKACE

Membrána Jason® nabízí přirozeně dlouhou bariérovou funkci, což je obzvláště výhodné pro regeneraci větších defektů, nebo rozšířenější augmentační procedury. Díky svým tenkým rozměrům je membrána Jason® zvláště výhodná u pacientů s tenkými biotypy nebo obecně, pokud je obtížné uzavření chlopně bez napětí.

IMPLANTOLOGIE, PARODONTOLOGIE A ORÁLNÍ A CMF CHIRURGIE

 • Horizontální a vertikální augmentace
 • Rekonstrukce alveolu
 • Augmentace extrakční rány
 • Sinus lift
 • Fenestrace a dehiscenční defekty
 • Intraoseální defekty (1 až 3 stěny)
 • Furkační defekty (třída I a II)

VLASTNOSTI

 • Přirozeně dlouhá bariérová funkce ochrany
 • Vícesměrová pevnost a odolnost proti roztržení
 • Žádná nežádoucí lepivost po rehydrataci
 • Vynikající přizpůsobení a tvarování na povrch kosti
 • Snadná manipulace, lze aplikovat za sucha i za mokra
 • Extra tenká  
 • Žádné otoky po rehydrataci

VIDEO

Dr. Ross Cutts
Dental implant placement and Guided Bone Regeneration
Dr. Massimo Frosecchi
Lateral one-stage sinus lift with cerabone® and Jason® membrane
Dr. Pedro Lazaro
Application of cerabone® block – Self-tapping system, covering with Jason® membrane
Dr. Michael Kristensen
Bone augmentation in the maxilla with maxgraft® bonebuilder

KLINICKÉ STUDIE

Delayed implant placement and horizontal GBR using cerabone® and Jason® membrane
Dr. Stavros Pelekanos
Treatment of dehiscene defect with cerabone® and Jason® membrane
Dr. Marius Steigmann
GBR with cerabone® and Jason® membrane
Dr. Sebastian Stavar
Two stage sinus lift with cerabone® and Jason® membrane & collafleece®
Dr. Damir Jelušić

WEBINÁŘE

Dr. Andoni Jones
Challenges in esthetic flapless socket repair – Successful treatment with Jason membrane and maxgraft
Dr. Ross Cutts
Advanced guided bone regeneration using different bone grafting material. Bone ring technique
Dr. Oliver Blume
Cutting edge techniques in bone augmentation using a customized allogenic block
Dr. Rafaela Scariot
Jason membrane e cerabone® em Cirurgia Ortognatica
Science and clinical expertise are the basis for dental bone and tissue regeneration.
Expertise in tissue regeneration requires constant innovation, training and exchange among specialists.

ALL EDUCATIONAL TRAININGS AND WEBINARS

on botiss-CAMPUS.com

DETAILNÍ INFORMACE

NATIVNÍ STRUKTURA 3D KOLAGENU

Jason® membrane je nativní kolagenová membrána pocházející z prasečího perikardu (perikard je silná, elastická membrána, chránící srdce). Při výrobním procesu, během rozsáhlého postupu chemického čištění za mokra, jsou odstraněny všechny antigenní složky, ale přirozená struktura vyrovnaných kolagenových vláken a vzájemně propojených pórů je zachována, což zajišťuje pomalou resorbční dobu při ochraně defektu a prodlouženou stabilitu membrány.

SKVĚLÉ VLASTNOSTI PŘI MANIPULACI

Podle biomechanických vlastností nativního perikardu, který je schopen odolat významným objemovým změnám a silám, vykazuje membrána Jason® pozoruhodnou odolnost proti roztržení a stabilitu. Proto se membrána Jason ® vyznačuje vynikající vícesměrnou odolností proti roztržení, která umožňuje snadné připnutí a sešití bez prasknutí a velmi dobrou povrchovou adaptaci bez lepivosti při rehydrataci.

TENKÁ MEMBRÁNA s unikátními vlastnostmi

Tloušťka membrány nemusí nutně odpovídat její bariérové ​​funkci a době resorpce. Jason® membrána je velice tenká cca 0.2-0.3 mm, čímž vykazuje špičkové manipulační vlastnosti a velmi dlouhou dobu resorpce 6 měsíců.

PŘIROZENĚ DLOUHÁ BARIÉROVÁ FUNKCE

Membrána Jason ® je nativní kolagenová membrána, což znamená, že během výrobního procesu je zachována přirozená kolagenová struktura perikardu. Díky hřebenové a vícevrstvé struktuře kolagenu se zvýšeným obsahem kolagenu typu III vykazuje membrána Jason® pomalou
resorbci. Tím je zajištěna dlouhodobá bariérová ochrana defektu, díky čemuž je membrána Jason® volbou číslo 1 a to i pro velké augmentační procedury.

ŽÁDNÉ CHEMICKÉ ZESÍŤOVÁNÍ

Membrána Jason ® není uměle zesítěna chemickým nebo fyzikálním ošetřením.  Zesíťování zpomaluje vlastnosti degradace membrány a negativně ovlivňuje biokompatibilitu, integraci tkání a revaskularizaci, jak je prokázáno ve studiích u jiných kolagenových membrán.

Jason® membrána se vyznačuje přirozeně dlouhou bariérovou ochrannou funkcí na základě jejího původu z perikardiální tkáně. Vlákna perikardiální tkáně jsou zesítěna přirozeně a přírodně a jejich struktura je zachována neporušena během celého výrobního procesu, což vytváří přirozenou kolagenovou membránu s prodlouženou dobou resorbce.

NENÍ NUTNÁ ŽÁDNÁ FIXACE

Membrána Jason ® je hydrofilní a rychle se rehydratuje v krví. Vynikající schopnost membrány Jason® přilnout k místu defektu, aniž by se při přikládání k defektu lepila, zaručuje skvělou manipulaci. Díky vynikající přilnavosti k místu defektu není ve většině případů nutné další upevňování membrány Jason® pomocí pinů. Pokud si to ošetřující lékař přeje, nebo je to v konkrétní situaci nutné, vícesměrová pevnost a odolnost proti roztržení membrány Jason® umožňuje použití šití a fixovat membránu pomocí kostních pinů.

SPECIFIKACE PRODUKTU

Jason® membrane is provided in the following dimensions:
Art.-No. Size Content
681520 15 × 20 mm 1 membrane
682030 20 × 30 mm 1 membrane
683040 30 × 40 mm 1 membrane

Kontaktujte nás

Oficiální zastoupení botiss v České Republice

FÉNIX DENTAL, s.r.o.
U Pekařky 314/1, 180 00 Praha 8

IČO:25673173
DIČ:CZ25673173

Telefon: +420 266 310 802
E-mail: eshop.prodej@fenixdental.cz

PODOBNÉ PRODUKTY

collprotect® membrána
Native GBR/GTR collagen membrane

LITERATURA

[1] Stähli, A., Miron, R.J., Bosshardt, D.D., Sculean, A. and Gruber, R. (2016), Journal of Periodontology, Vol. 87 No. 5, pp. 583–590.
[2] Rothamel, D., Schwarz, F., Fienitz, T., Smeets, R., Dreiseidler, T., Ritter, L., Happe, A. and Zöller, J. (2012), The International journal of oral & maxillofacial implants, Vol. 27 No. 1, pp. 146–154.
[3] Rothamel, D., Fienietz, T., Benner, M., Happe, A., Kreppel, M., Scheer, M., Zöller, J. (2011), Poster EAO, Biodegradation pattern of native and cross-linked porcine collagen matrices – an experimental study in rats
[4] Rothamel, D., Schwarz, F., Sager, M., Herten, M., Sculean, A. and Becker, J. (2005), Clinical oral implantsresearch, Vol. 16 No. 3, pp. 369–378.