Oficiální zastoupení botiss biomaterials pro ČR

maxresorb inject

ČTYŘFÁZOVÝ INJEKČNÍ KOSTNÍ BIOMATERIÁl

maxresorb® inject je jedinečná čtyřfázová injekční pasta. Materiál je složen z gelu na vodní bázi, obsahuje aktivní nanočástice HA smíchané s malými částicemi granulí maxresorb (60% HA / 40% β-TCP). Nanočástice HA (velikost 15–50 nm) poskytují rozsáhlý povrch pro buněčné interakce, které vedou k rychlé resorpci, a tím podporují novou tvorbu kostí. Kromě toho obsažené maxresorb ® granule pomáhají udržovat objem v průběhu času.


SNADNÁ MANIPULACE

Díky svému specifickému složení umožňují viskózní vlastnosti přípravku maxresorb ® inject dokonalou přilnavost ke kosti a tvarování na povrch kostního defektu. maxresorb® inject je netuhnoucí kostní pasta připravená k okamžitému použití. Konstrukce stříkačky umožňuje přímou a snadnou aplikaci na místo defektu. Po aplikaci je maxresorb® injekt postupně nahrazován novou kostí.

INDIKACE

maxresorb ®   inject je určen k regeneraci menších defektů, které nevyžadují extra objemovou stabilitu. V těchto případech nabízí konkrétní složení přípravku maxresorb ® inject a jeho aktivních nanočástic HA rozsáhlou plochu, která podporuje interakce buněk a biomateriálů, což vede k rychlé buněčné resorpci částic a zrychlení tvorby nové kosti.

VLASTNOSTI

 • Syntetický, vstřebatelný a bezpečný
 • Připraven k okamžitému použití
 • Snadná manipulace
 • Viskózní a tvarovatelný
 • Netvrdnoucí
 • Optimální přizpůsobivost ke konturám povrchu kosti
 • Aktivní nanočástice HA
 • Obsahuje 60% HA / 40% β-TCP

KLINICKÉ STUDIE

Internal sinus lift with maxresorb® inject
Dr. Frank Kistler
Immediate implantation with maxresorb® inject
Dr. Damir Jelušic

DETAILNÍ INFORMACE

VÝHODY INJEKČNÍCH PAST

v 90. letech byly objeveny první regenerační kostní materiály na bázi vápníkových cementů. Tyto cementy se vyrábějí smícháním prášku fosforečnanu vápenatého s vodným roztokem. Cementy vytvářejí možnost několika minimálních invazivních terapií kostních defektů a nabízejí snadnější manipulaci v mnoha indikacích. Po aplikaci dochází k vytvrzení in vivo. Maxresorb® inject, nabízejí oproti těmto tvrdnoucím cementům dvě významné výhody: Zaprvé jejich zvýšená pórovitost umožňuje růst krevních cév a kostní tkáně, což vede k rychlé a úplné integraci do nové kostní matrice a rychlé přirozené remodelaci; zadruhé, díky své velké povrchové ploše vykazují částice nano / mikro HA vysokou biologickou aktivitu vedoucí k osteostimulačnímu účinku. Nano / mikro HA částice podporují adhezi kostních buněk, které podporují rychlou degradaci částic a nabízejí tak další prostor pro růst nové kostní tkáně.

VÝHODY INJEKČNÍCH PAST

Na rozdíl od tvrdnoucích cementů  se maxresorb® inject nevytvrzuje in situ. Pastovitá struktura kostního materiálu maxresorb® inject umožňuje velmi rychlou vaskularizaci defektu a současně poskytuje osteokonduktivní lešení pro migraci buněk tvořících kost. Tvrdnoucí kostní materiály mají tu nevýhodu že jsou často spojeny s nízkou integrací tkáně díky ztvrdlému jádru, které brání pronikání buněk a cév do materiálu.

EXISTUJÍ OMEZENÍ PRO KLINICKOU APLIKACI INJEKCE MAXRESORB®

maxresorb® inject je složen převážně z nano-HA gelu (83,5%). Vzhledem k nadbytku nano-HA částic v materiálu, a tím k jejich velké povrchové ploše, podporují nano-HA částice buněčné interakce, které vedou ke zrychlené tvorbě nové kosti a také k rychlé buněčné resorpci částic. Zapuštěné částice maxresorb® pomáhají do určité míry udržovat objem, ale vzhledem k relativně nízkému obsahu částic maxresorb® v pastě, pasta maxresorb® inject neposkytuje dostatečnou stabilitu pro předvídatelnou regeneraci větších defektů. Pro zvýšení stability lze maxresorb® inject v případech větších defektů smíchat s pomalu vstřebatelným materiálem, jako je cerabone® nebo maxresorb®.

CO SE STANE S BIOMATERIÁLEM PO APLIKACI?

Přímo po aplikaci se vodní částice maxresorb® inject rozpustí a zanechají po sobě v kostním defektu částice nano-HA(Hydroxyapatite) a granule HA / beta-TCP. Částice nano-HA vykazují vysokou biologickou aktivitu kvůli jejich velkému povrchu, což znamená silnou interakci s buňkami tvořícími kost, jakož i makrofágy a osteoklasty. Malé částice se resorbují velmi rychle (~ 6-8 týdnů), zároveň ale podporují rychlejší tvorbu nové kosti ve všech uvolněných prostorech. Granule beta-TCP / HA zároveň poskytují kostru pro migraci buněk tvořících kosti a ukládání nové kostní matrice. Beta-TCP se resorbuje během ~ 3-6 měsíců, HA během ~ 2-3 let.

SPECIFIKACE PRODUKTU

maxresorb inject
Art.-No. Particle Size
Content
22005 1x syringe 1 x 0.5 ml
22010 1x syringe 1 x 1.0 ml
22025 1x syringe 1 x 2.5 ml

Kontaktujte nás

Oficiální zastoupení botiss v České Republice

FÉNIX DENTAL, s.r.o.
U Pekařky 314/1, 180 00 Praha 8

IČO:25673173
DIČ:CZ25673173

Telefon: +420 266 310 802
E-mail: eshop.prodej@fenixdental.cz

ČLÁNKY

 • Comparison of the rates of bone regeneration in sinus lift grafting with a calcium phosphate paste between the 6th and the 9th month: a clinical case. Georgi Papanchev et al., Scripta Scientifica Medicinae Dentalis, vol. 1, No 1, 2015, 41-49. 
 • Guided Bone Regeneration and Simultaneous Implant Placement. Stefan Peev et al. International Journal of Science and Research. Vol 5, 2; Feb 2016.
 • Influence of maxresorb® inject (60% hydroxyapatite and 40% β-tricalcium phosphate) on bone healing in rats. R. Schnettler, Surgical Hospital and Polyclinic for Trauma Surgery University Hospital Gießen and Marburg. Scientific report, 2011 (available upon request)
 • Bone regeneration following socket preservation using different bone substitute materials. A pilot study in dogs. Rothamel and D. Ferrari, University of Cologne/University of Duesseldorf. Scientific report, 2009 (available upon request)

PODOBNÉ PRODUKTY

cerabone®

100% PURE BONE GRAFT

maxresorb®
Synthetic biphasic calcium phosphate

LITERATURA

[1] Brown and Chow (1985). Dental restorative cement pastes. US Patent 4’518’430, American Dental Association Health Foundation, USA